Atpakaļ

Jaunumi

Ar krāšņu pasākumu programmu atzīmēs lidostas Spilve 60 jubileju

Sestdien, 16.augustā visi rīdzinieki un pilsētas viesi ir aicināti uz vēsturisko pilsētas lidostu „Spilve”, Daugavgrīvas ielā 140, kur ar krāšņu pasākumu programmu visas dienas garumā tiks atzīmēta lidostas Spilves 60 gadu jubileja. 

Jau sākot no pl.10.00 apmeklētājus priecēs starptautiskais aviācijas salidojums „Riga Fly-In 2014”, kura laikā debesīs varēs vērot paraplānu kluba sacensības, pasaulē ātrākās ultravieglās lidmašīnas Tarragon demo lidojumu, kā arī augstākās pilotāžas un Nacionālo Bruņoto spēku un valsts robežsardzes helikopteru paraugdemonstrējumus.

Svētku programmu papildinās auto moto šovs „Ready to Race” All Motorsport Stars” ar spilgtāko Latvijas sportistu piedalīšanos, dažādu disciplīnu sacensībām un paraugdemonstrējumiem trasē un jaudīgo spēkratu izstādi. „Ready to Race” All Motorsport Stars” īpašie viesi - Reinis Nitišs – 2013. gada Eiropas rallijkrosa čempions 1600 klasē, šobrīd viens no galvenajiem pretendentiem uz Pasaules rallijkrosa čempiona titulu World RX, Reiņa Nitiša FORD OLSBERGSMSE komandas biedrs norvēģis Andreas Bakkeruds un Andreas Bakkeruds, kurš 2013. gadā izcīnīja divas uzvaras Eiropas rallijkrosa čempionātā Supercar klasē Zviedrijā un Francijā un kopvērtējumā sacensību sezonu noslēdza 4 vietā. 

Notiks arī Seno spēkratu salidojums “Rīga Retro 2014”, vienkopus pulcējot vairāk nekā simts senos automobiļus un motociklus, no kuriem daudzus - patiesi unikālus, reti sastopamus eksemplārus. Pirmo reizi plašākai publikai tiks izrādīts profesionāli restaurētais 1931.gada BMW DA4, kā arī visvecākais Vintage klases automobilis - 1923.gada Oldmobile. Tāpat skatītājiem būs iespēja novērtēt daudzkārtēju elegances konkursu uzvarētāju – 1960.gada Cadillac Series 62 Convertible, bagātīgi pārstāvēts būs 20.gadsimta 20. un 30.gadumijā būvēto spēkratu klāsts, kā arī pēckara Rietumeiropā un ASV ražotie automobiļi un, protams, padomju klasika.

Būs fanu teltis, bērnu atrakcijas, notiks dažādi konkursi, intervijas ar sportistiem un spēkratu īpašniekiem, kā arī būs iespēja doties arī ekskursijās pa lidostas ēku, kas apmeklētājiem atvērta no pl.10.00-18.00. 

Šogad aprit 60 gadi, kopš Spilves aerodromā svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Rīgas lidostas ēka un apaļa simtsgade, kopš Spilves pļavās nolaidās pirmais lidaparāts. Savulaik atzīta par vienu no skaistākajām lidostām visā Padomju Savienībā, saukta arī par „Staļinisma klasicisma pērli”, mūsdienās Spilves ēka ir apmeklēts tūristu apskates objekts un pieprasīta vieta dažādu kinoskatu uzņemšanai. 

Šobrīd lidlauks “ Spilve” ir aktīvs mazās aviācijas punkts, kas kļūst aizvien populārārāks arī Eiropas pilotu vidū. Kopš 2011.gada par Spilves ēkas saglabāšanu un uzturēšanu rūpējas SIA “Rīgas nami”. 

Jubilejas pasākuma svinīga atklāšana pl.12.00.

Svinēsim svētkus gaisā un uz zemes! 

Ieeja pasākumā bez maksas.

Nokļūšana:

Ar sabiedrisko transportu: no Rīgas centra, braucot ar 3, 30., 54. nr. autobusu līdz pieturai “Lidoņu iela”

Ar velosipēdu: velonovietne pasākuma laikā - bez maksas

Ar automašīnu: pasākuma laikā teritorijā būs pieejama maksas autostāvvieta: 2 eiro.Saistītā galerija


Share


– Drukāt dokumentu