Atpakaļ

Jaunumi

Lidostai Spilve šogad 60

Šogad aprit 60 gadi, kopš Spilves aerodromā svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Rīgas lidostas ēka. Savulaik atzīta par vienu no skaistākajām lidostām visā Padomju Savienībā, saukta arī par „Staļinisma klasicisma pērli”, mūsdienās Spilves ēka ir apmeklēts tūristu apskates objekts un pieprasīta vieta dažādu kinoskatu uzņemšanai.

Lai atzīmētu ēkas jubileju un apaļu simtgadi, kopš Spilves pļavās pirmo reizi nolaidās lidmašīna, Rīgas svētku laikā 16.augustā Spilvē notiks unikāls auto - moto – avio pasākums „Lidostai Spilve - 60”.
 
Svinēsim svētkus gaisā ar starptautisko aviācijas salidojumu „Riga Fly-In 2014”, kura ietvaros apmeklētājiem debesīs būs iespēja vērot paraplānu kluba sacensības, NBS un robežsardzes aviācijas un augstākās pilotāžas paraugdemonstrējumus, Latvijā ražotas, pasaulē ātrākās ultravieglās lidmašīnas „Tarragon” demonstrācijas lidojumus, kā arī Latvijas ultra vieglo lidmašīnu komandas grupas pārlidojumu un citus avio demonstrējumus..
 
Svinēsim arī uz zemes - ar auto moto sporta pasākumu „Ready To Race. All Motorsport Stars”,  kas skatītājiem sola asas izjūtas un krāšņu šovu – ātrāko, jaudīgāko automašīnu sacensības un paraugdemonstrējumus trasē, kā arī tikšanos ar labākajiem Latvijas auto sporta pilotiem klātienē. Svētki viesiem būs iespēja vienkopus apskatīt arī vairāk nekā 150 dažādu sekciju antīko automašīnu un motociklu modeļus starptautiskajā spēkratu salidojumā “Rīga Retro”, kas pēc Rīgas svētku parādes pa pilsētas ielām ap pl.14.00 visi vienkopus ieradīsies Spilves lidostā.
 
Visas dienas garumā lidlauka teritorijā būs apskatāmi gan dažādi lidaparāti, gan ekskluzīvi automodeļi, notiks konkursi un dažādas atrakcijas, savukārt Spilves ēkā būs pieejamas ekskursijas par lidostas vēsturi, Latvijas aviācijas pirmsākumiem un izcilākajiem latviešu pilotu sasniegumiem.
 

Pasākuma sākums 16.augustā pl.10.00. Detalizētāka pasākuma programma un sekos..Share


– Drukāt dokumentu